06 May 2012

ELLE SHOPPING WEEKEND


It´s so exciting to share with you, guys about ELLE shopping weekend. Yesterday, I was in Palladium in Prague with my sweet friend Janie and my lovely cousin Kate. I had the pleasure to spend a wonderful saturday with them. In May issue of Czech ELLE were discount coupons to some clothing stores (more info about ESW HERE). So, we were there about 5 hours but unfortunately it felt like just a few minutes because we had a good time. We had a chance to get photos of us in ELLE style.
For lunch we chose sushi bar. I really enjoyed the day and in coming posts I´ll show you guys, which pieces I acqured at HM or Claire´s.
And now abot my saturday´s outfit. I had chosen simple black trousers and transparent yellow shirt.

Je vzrušující podelit se s váma o mé zážitky z ELLE shopping weekendu. Včera jsem byla v Praze v nákupním centru Palladium s mojí kamarádkou Janou a sestřenkou Káťou. Mám radost, že jsem s nima mohla strávit báječnou sobotu. V květnovém vydání české ELLE jste si mohli vystříhat slevové kupony to některých obchodů (více informací o ESW ZDE). Strávily jsme tam okolo 5 hodin, ale bohužel to uteklo hrozně rychle. Měli jsme možnost nechat se vyfotit ve stylu ELLE. Ještě předtím nás nalíčili profesionální vizážisté z parfumerie Sephora.
K obědu jsme si daly sushi. Opravdu jsem si ten den užila a v nadcházejících příspěvcích vám ukážu nové úlovky z HM a Claire´s.
A teď něco o mém sobotním outfitu. Zvolila jsem úzké černé kalhoty a transparentní žlutou košili.
Instagram photos

SHIRT - Amisu
TROUSERS - Tally Weijl
SANDALS - CCC
CLUTCH - Louis Vuitton
WATCHES - Guess
RINGS - Orsay
No comments:

Post a Comment

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...