03 August 2013

New in: Nike free run shoes


Hi! One month ago I finally ordered my dream sneakers Nike free run 5. I found them on this facebook page. RRP was about 154 Euro, but there it cost only 60 Euro. I run more on the road than in the forests so I need flexible outsole. These Nikes are really perfect not only for running, but also for long walks. The only dilemma was colour. Mint or neon pink? In the end I chose the mint one :)

Ahoj! Začátkem prázdnin jsem si konečně objednala vysněné tenisky Nike free run 5. Našla jsem je na této  facebookové stránce. Uplně původně stály okolo 4000, ale tady je seženete za 1600 i s poštovnym. Běhám spíše po silnici než v terénu, a proto jsem potřebovala hlavně pružnou podrážku. Tyto Nike jsou opravdu perfektní a nejenom na běhání, ale i na delší procházky. Jediné dilema byla barva. Mentolové nebo neonově růžové? Nakonec jsem se přece jenom rozhodla pro ty mentolové :)11 comments:

 1. Jsou moc pěkné :)

  ReplyDelete
 2. Taky si je plánuji pořídit, až si na ně našetřím :)

  ReplyDelete
 3. The shoes color looks so pretty!

  Would you like to follow each other on Bloglovin and GFC? Take a look into my blog and let me know! www.gwiyomistyle.net

  ReplyDelete
 4. tie sú nádherné!
  majú krásne farbu!

  Kejmy ♥.

  ReplyDelete
 5. ahoj! mohla by si prosím napísať stránku, na ktorej si si tieto Nike tenisky kúpila? Ďakujem

  ReplyDelete

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...