29 May 2014

Our nike girls - never lost the motivation

 Nedávno jsem se zamýšlela nad tím, co mě a všehny ostatní vůbec motivuje při sportu. Většina odpovědí byla "kvůli postavě" nebo "můžu pak jíst, co chci"... Ano částečně toto motivuje i mě, ale opravdu to stačí na každý den tréniku? Denně na internetu narážím na obrázky typu fitspo a souhlasím, že na okamžik by některé z nich opravdu dokázaly plno lidí donutit zvednout se, vypnout počítač a jít cvičit. Ale kdyby pouze obrázky byly jediná motivace, už bych s běháním dávno skončila, stejně jako většina holek, které po Vánocích a Silvestru vyslovily větu: "Od zítra budu cvičit." Já atletiku zařadila mezi své priority a poctivě si odškrtávám každý splněný trénink ve svém plánu. Po čase zjistíte, že právě pravidelnost a tréninkový plán dokáže vykouzlit i mnoho volného času, o kterém jste ani nevěděli. Někdy stačí vstát o 40minut dříve a jen tak vyběhnout ještě před snídaní (ráno nám bohužel každá minutka spánku navíc přijde neskutečně drahá, i to se dá překonat) Po každých šesti dnech náročných tréninků mám pak jeden odpočinkový a regenerační den, a to je další motivace! Těšit se, že jednou do týdne se nemusíte stresovat s počasím a vhodným jídlem. Každý ale potřebuje jinak častou regeneraci, to vše záleží na druhu a náročnosti sportu.
Další věc je cíl, kterého chcete dosáhnout. Zlepšit kondici, zrychlit se, posílit vůli, zaběhnout desítku pod 60/50/40min nebo snad i celý maraton? Odpověfět si musí každý sám.
V partě se to samozřejmě lépe táhne, proto jsem neskutečně šťastná, že máme tak skvělou atletickou skupinu, kde si jsou všichn rovni. V dnešním článku vám také představím 3 atletky - trojskokanka Nasťa Sabadosh, běžkyně na střední tratě Aneta Stupáková, sprinterka Káťa Banovičková. Každá se zaměřuje na jinou disciplínu a má jinou motivaci.
 Nasťa
  1. Na začátek, bych chtěla jen poděkovat společnosti Nike za tuhle skvělou příležitost nám, takovému malému atletickému klubu se trochu ukázat i v jiném světle, než závodním. A co říct o sobě? Jsem hubená, vysoká, prostě atletická postava, všichni mi říkají, že mám štěstí, že netloustnu, ale oni nevidí dřinu za tím vším. Nevidí, že mám tréninky 5x někdy i vícekrát týdně. Říkají, že bych byla hubená i tak. A takhle si přesně lidé kladou překážky před svůj cíl. Hledají si stále výmluvy a vzdají to. „Ale ty si přece hubená, já cvičím, ale stejně nebudu mít takovou postavu jako ty“. Ano vy cvičíte, ale maximálně 3 měsíce a přestanete, protože vás odradí to, že nemáte výsledky nebo to jde opravdu pomalu. Ale víte, proč nemáte výsledky? Protože se stále soustředíte jen na cíl. Děláte to jen kvůli cíli, ale to co děláte musí bavit hlavně vás, musíte do toho dát kus sebe. A když opravdu do toho dáte kus sebe, výsledky uvidíte, třeba né hned, ale přeci vítěz není ten, co nikdy neprohrál, ale ten co to nikdy nevzdal. A timhle se musíte řídit. Mým osobním cílem jsou atletické úspěchy. Už mnohokrát se mi nedařilo, ale i dařilo. Prostě jdu dál, jdu si za svým cílem i přes všechno co by mnohé už odradilo a to, že jdu dál, je hlavně o tom, že do atletiky nedávám jen kus sebe, ale celou svojí duši. Tím chci jenom říct, že pokud něco opravdu chcete, tak vás žádné záporné faktory nesmí odradit. Je to váš sen nebo cíl, né ostatních, tak si ho nenechte vzít a hlavně to nevzdávejte, protože jakmile to vzdáte, dáte šanci někomu jinému.
    "If you want to be the best one, you have to work like you are the worst one."

Anetka
  1. Já s atletikou začala asi v 6.třídě a nějak extra jsem jí nebrala vážně, ale když jsem začala běhat střední a delší tratě ( od 800m a víc), jako bych procitla a začala jsem tento sport přímo milovat. Vždycky při běhu (myslím jako delší běh, ne úseky na dráze) se dokážu opravdu uvolnit a jako by ze mě všechny problémy spadly a já se soustředím jen na běh. Závody na 800m, 1500m nebo snad 400m dokáží opravdu zabolet, ale ta bolest za to VŽDY stojí. Například pocit po běhání je taky nepřekonatelný, to ví snad každý. Už jen myšlenka, že pro sebe něco dělám mě motivuje! Když jdu běhat ven, tak pozoruji i přírodu a někdy, když nemám náladu na písničky, tak jen poslouchám svá chodidla dopadající na zem. Na závodech si někdy říkám, že ty holky přede mnou nikdy nedoženu, ale hecnu se a snažím se vydržet ten tlak a nevěnuji se zábranám a limitům. "Limity, stejně jako slzy, jsou většinou jen iluze!"

Káťa
  1. Atletice se věnuju cca 5-6 let a vlastně bych si už nedokázala představit týden bez tréninků a naší skvělé tréninkové skupiny, do které patřím. Parta, se kterou trénuji, je vážně skvělá. Víte, ono je uplně něco jiného trénovat s fajn lidma kolem sebe, protože někdy, když jste na pokraji sil, prostě máte chuť se vším skončit, a to je pak štěstí mít kolem sebe přátele, kteří dokážou pomoct. Velké díky patří taky samozřejmě trenérce, Janě Hyjánkové, která se nám téměř denně věnuje. No a čeho bych chtěla v atletice dokázat? Popravdě, původní cíle nejsou moc vysoké, ale ten sport mi tak přirostl k srdci, že se ho nechci vzdávat. Navíc kdo by si nechtěl zlepšovat postavu, při tom co ho baví (:D). Nakonec bych chtěla jenom říct - nevzdávejte své cíle a dělejte to ,co vás baví. Pak budete motivováni, spokojeni a šťastni. Přece se říká: "Přes překážky ke hvězdám"
„Běh, jak by někdo mohl říct, je absurdní zábava, kterou se vysilujeme. Je ale šance, že při tom najdete smysl jiné absurdní zábavy: života,“ prohlásil Bill Bowerman, legendární atletický trenér a spoluzakladatel společnosti Nike.

All of the girls from our athletics team TJ VTŽ Chomutov
Za fotografie mockrát děkuji Kátě Kittlerové. Další její práce si můžete prohlédnout ZDE.

Díky obchodu Nike Prague (největšímu obchodu Nike ve střední Evropě) měl náš atletický tým TJ VTŽ Chomutov tuto skvělou možnost vyzkoušet jejich produkty. I nadále bude trvat naše spolupráce, tak se určitě těšte na plno dalších zajímavých článků a recenzí Nike oblečení. Pokud se vám oblečení této značky líbí, zajděte do jeji stóru v Praze na Příkopech.

Slovanský dům
Na Příkopě 859/22
Praha 1


Telefon: +420 221 451 181
Mobil: +420 606 058 802
info@nikeprague.cz

2 comments:

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...