29 June 2014

Superhealthy easy muffins

 Dnešním článkem vám chci ukázat výsledky mého experimentu. Byl to pokus o co nejzdravější muffiny, které ale neodradí vzhledem ani chutí. Vlastně jsem na to ani nenakupovala žádné zvláštní ingredience a jen nosila z lednice věci, které by se asi tak dali k pečení použít. S výsledkem jsem byla opravdu spokojená a tuto variantu muffinů si oblíbila i má rodina a přátelé. Poměr ingrediencí jsem si prostě sama vymyslela, tak si ho můžete pozměnit podle vlastní chuti. Těsto může být i z jiného druhu mouky a nebo můžete přidat také rozinky či muffinky ozdobit krémem z mascarpone+nutelly a vykouzlit z nich roztomilé cupcaky.

Today I want to show you results of my experiment. It was attempt to bake as healthy muffins as is even possible. They should be also nice in appearance and taste. I actually hadn't bought any special ingredients. I was really happy with the result of my baked work and my family and friends also like this healthier kind of sweet muffins. The ratio of ingredients is just up to you. The dough can be made from a different type of flour or you can also add raisins. You can decorate muffins with cream of mascarpone + nutella and conjure up sweet cupcakes.

RECEPT:
150g rozemletých ovesných vloček
100g celozrnné mouky
1/2 prášku do pečiva (já použila do perníku)
2 celá vejce
1 bílek
1 bílý jogurt
1-2 na jemno nastrouhaná jablka
2 zralé banány
lžička skořice
hrst nebo 100g rozemletých vlašských ořechů
med/třtinový cukr/javorový syrup nebo cokoliv na oslazení

Nejprve smíchat mouku s práškem do pečiva a poté postupně přidávat další ingredience. Naplníme papírové košíčky a pečeme 25minut na 180-200 stupňů. Po vyndání z trouby můžete do ještě měkkých muffinků zapíchnout mandli. Nejlepší je potřít vršek lžičkou nutelly nebo dát kolečko banánu a zakápnout javorovým syrupem.

RECIPE:
150g oat flour
100g whole wheat flour
1/2 baking powder (cca 1 TS)
2 eggs
1 eggwhite
1 plain yoghurt
1-2 peeled apples
2 mashed ripe bananas
teaspoon of cinnamon
100g or handful of ground walnuts
honey/cane sugar/maple syrup or anything else for sweeten

Mix flour and baking powder and then add all other ingredients. Fill paper cups or silicon forms and bake 25minutes for 180-200 degrees. After removing from the oven you can put an almond or piece of banana on the top of muffins and drizzle with maple syrup. The best is top the muffins with nutella.

1 comment:

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...