23 December 2014

Healthy vegan chocolate balls

 Tímto receptem se s vámi chtěla rozloučit a popřát krásné svátky. Přece nebudeme trávit Vánoce u počítače, když dávají pohádky (nebo když si musíme ještě odbýt vánoční trénink... haha aneb příprava na salát a řízečky :P). Také procházka zasněženou krajinou by byla fajn, ale šance na sníh je asi stejně velká jako v Austrálii.
A teď k receptu. Hlavně IIFYMáci musí trpět, co se týče počítání maker přes Vánoce, ale na to mám jednu skvěolou radu - o svátcích jsou všechna makra a kalorie prostě YOLO!! A pokud se jako já cítíte i po pár kouscích cukroví stejně přeslazeni (život je sám o sobě sladkej dost, že?), tak jsem pro vás vymyslela recept nerecept podle přísloví v jednoduchosti a vegan jídle je krása. Žádné pečení, bílý cukr ani máslo. Můžu s klidným svědomým říct, že je to totálně clean food recept. Zní to božsky, chutná to božsky, všichni budou happy.

RECEPT:
200g rozemletých mandlí nebo lískových ořechů
150g datlí (namočených přes noc ve vodě)
2 lžíce kakaového prášku
mletý kokos nebo mandle na obalení

vegan čokoláda:
kokosový olej (cca 3-4 lžíce)
med nebo agávový sirup
kakaový prášek

Přes noc namočené datle slijeme (vodu nevyhodit) a rozmixujeme s rozemletými mandlemi / lískovými říšky a kakaovým přáškem. Pokud je těsto příliš lepkavé, přisypeme ještě trochu mandlí. Vytvoříme malinké kuličky, které následně obalíme v čokoládě z roztopeného kokosového oleje, medu / agávového sirupu a kakaového prášku. Množství kakaa dáme podle potřeby, aby čokoláda byla tak akorát hustá na obalení kuliček. Dokončíme ještě obalením v kokosu nebo zbylých mletých mandlích.


With girls at prom
Neobejdu se bez balzámu na rty nebo rtěnky a to platí po celý rok, nejen o Vánocích. Mé tři TOP kousky jsou: balzám od Lancôme (láska na první použití), lesk od Maybelline NY a dlouhotrvající červená rtěnka z Topshopu - přesně takový odstín, který jsem hledala skoro půl roku ve všech drogeriích a u všech drahých značek. Pak si jdete kolem Topshopu a tam stojí jako zázrak za třetinovou cenu :3 Merry Christmas

6 comments:

 1. Niki můžu se zeptat v kolika jsi přibližně začala jíst zdravě a zajímat se o fitness a clean eating? :) Zbožňuji tvůj blog, máš parádní fotky a skvělé články♥! jinak přeji Veselé Vánoce!! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj :) tak od 15 se zajímám o to, co jim, ale dřív to bylo spíš omezování.. Když jsem začala dělat pořádně atletiku (asi před 2 lety), tak jsem začala jíst mnohem víc masa, příloh a vyhýbat se smaženému jídlu. Postupně jsem začala jíst čím dál víc "clean" a zjistila, že se mi lépe trénuje. Takže teď poslední rok a půl jedu na sto procent. :) děkuju a také přeju krásné Vánoce :*

   Delete
 2. Niki můžu se zeptat od kolika jíš zdravě a zajímáš se o fitness a zdravý životní styl? :) Zbožňuji tvůj blog, máš parádní fotky a skvělé články♥!! Přeji Veselé Vánoce! :))

  ReplyDelete
 3. They look so goood!! I will try to find the recipe in english!

  ReplyDelete
 4. Vypadají skvěle, příští rok určitě vyzkouším, teď už to bohužel nestihnu :( Přeji příjemné prožití Vánoc :*

  http://www.gohard.cz/

  ReplyDelete

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...