09 January 2015

About

Ahoj :)
dnes jsem tu s prvním článkem na přání. Hlavně bych chtěla odpovědět na všechny dotazy týkající se blogování, sportu, motivace, plánů do budoucna a celkově ohledně mého života.
Chilli Chocolate jsem založila ve svých 12 letech jako módní blog. V té době jsem totálně ujížděla na módních časopisech a milovala krásné věci a inspirativní fotky z Weheartit. To vše trvá až dodnes, jen se nevěnuji samotné módě tak intenzivně, ale zajímám se hodně o sport a zdravé recepty. Dokonce i ve slavném časopisu Vogue přibývá článků na téma fitness doslova geometrickou řadou. Teď jsou hashtagy jako "eat clean, fitness, workout, running,.." na každém kroku.


O BĚHÁNÍ A JÍDLE
Kdyby mně jako sprinterce někdo před čtyřmi lety řekl, že budu běhat dlouhé tratě, brala bych to jako vtípek a asi dál nesnášela i samotný rozklus, blbých 400 metrů. Hahá, jak se z toho stalo současných 2,5km rozklusání před tréninkem a to samé ještě jednou po?..
K takové změně jsem se doslova vydrápala ze dna. Když mi bylo něco kolem čtrnácti nebo patnácti, toužila jsem po dokonale štíhlém těle modelek a odmítala jíst. Vážení bylo moje každodenní rutina. Začala jsem vyhledávat informace o kaloriích a za celý den snědla jen misku musli nebo pár sušenek a pár porcí zeleniny. K tomu všemu jsem chodila pravidelně cvičit a za půl roku zhubla 5kg. Neměla jsem sílu uzvednout skoro ani tříkilovou činku. Že už tohle není normální mi ukázala ručička na váze, která klesla až k čísle 41,5kg na mých 166cm. Bylo to hrozné období plné stresu, zklamání a tmy před očima... Kdo si tím neprošel, nemůže vědět jaké to je. V šestnácti letech jsem udělala obrovský převrat ve svém životě. Chodila jsem sama běhat (ooo bože, neuvěřitelný!) a dokonce mě to i bavilo. K tomu přicházela i snaha jíst víc jako dřív. Nešlo to lehce. Pak jsem začala s atletikou. To byl ten den, kdy jsem začala s běhy na dlouhou trať. Kdysi v sedmé třídě jsem byla dobrá ve sprintech, ale pokles váhy znamenal ztrátu svalů a rychlosti. Musela jsem to nastartovat od začátku s lehčími tréninky. Jako nový nepopsaný list papíru. V lednu 2013 začínám tedy od znova. Už jsem doslova musela jíst správně, abych byla schopná něco uběhnout. Trénovala jsem tvrdě a k tomu bylo potřeba jíst, zdravě obávané sacharidy a to i k večeři. Najednou jsem zjistila, že díky obrovskému výdeji můžu zvětšit porce a jíst co chci. Ne, že bych toužila po dvoitém cheeseburgeru nebo si přála zabořit hlavu do máslového dortu, ale už konečně skončilo vyhýbání se tučným a dobrým věcem.


Dnes jím normálně. Jídlo miluju. Ráda objevuji nové restaurace a speciality netradičních kychyní. I tady na blogu najdete pár tipů na mé oblíbené restaurace v Praze. Také vymýšlím zdravé recepty, které nakrmí svaly a dodají energii. Snažím se přibrat na svalech. Za tenhle půlrok se mi podařilo nabrat 2kg čistých svalů. Aktuální stav 48kg, ale hlavně happy soul a tolik energie, že bych jí mohla rozdávat :-D Sport se stal mou novou závislostí. Tréninky 5-6x týdně a skoro 150 naběhaných kilometrů měsíčně i pár medailí ze závodů. Kromě atletiky chodím jednou týdně na crossfit a také do posilovny, kde už se nebojím ani těžších závaží. V tomhle jsem neústupná a dodržuji tréninkový plán i na dovolené. Klidně vstanu o hodinu a půl dřív, abych si šla zaběhat, než se letní teplota vyšplhá ke třicítce. Jasné, že jsem taky jenom člověk a občas mám náladu přijít domu ze školy, lehnout do postele s hrnkem horké čokolády a kopcem šlehačky a dělat, že žádný trénink neni.. Ne to se nestane. Odběhám to za každého počasí :)


O MÓDĚ A BUDOUCNOSTI
Otázky o vysoké škole nebo budoucím povolání se mi honí hlavou už od prváku. Jisté je jen to, že miluju cizí jazyky a láká mě obor módní marketing. V ČR není škola, na které by se dal studovat, proto plánuji hned po maturitě odjet do zahraničí, nejépe Anglie nebo USA, kde je takových škol víc a mají skvělá hodnocení. Přihlásím se tam i do nějaké tréninkové skupiny a nepřestanu s atletikou. Toto léto pojedu pracovat do Španělska jako animátorka v hotelu, abych si před maturitním ročníkem trochu zopákla angličtinu a španělštinu, pak to bude celý školní rok jen pohodička a na nějaké brigády rozhodně nezbyde čas.
Rok 2015 se neobejde bez nových výzev. Náš atletický oddíl postoupil do první ligy žen a to znamená tisíckrát větší fyzickou i psychickou zátěž než v minulém roce. Asi to vypadá, že budu ve svých Nike i spát. Z těch méně reálných plánů je dokázat human flag nebo jógínskou pozici páva (na zemi jsou pouze pokrčené ruce podobně jako při stojce a nohy natažené vodorovně nad zemí)


Právě jsem se tu upsala až ke spánku a doufám, že jsem objasnila nějaké otázky :) Snad to nevypadá, že žiju jen poctivým sportovním životem..
- Miluju party, maturáky a alkoholické jahodové daiquiri
- Při grilovačkách mám nejvíc chuť na naložené syrové hovězí maso
- Občas celou cestu ze školy myslím na to, až zabořím lžičku do kilového kýble s kešu máslem od Myprotein.
- Maturitní šaty na svůj maturák jedině od Sherri Hill nebo Jovanni

Loučím se a přeji všem svým nejmilovanějším čtenářům hodně úspěchů ve vašich cestách za sny.

4 comments:

 1. Uzasny clanok - a mas moj obdiv! :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete
 2. Tvůj článek se mi moc líbí :-) Přeji ti mnoho úspěchů a ať se ti vše vydaří :-) !

  Kate's diary

  ReplyDelete
 3. krasny clanok , veľmi ma potesil :) J.

  ReplyDelete

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...