17 April 2015

Amsterdam

Holandsko, země sýrů, větrných mlýnů, kanálů, dřeváků, marihuanny, tulipánů,... Bylo krásně, co si budem povídat. Přes Velikonoce jsem procestovala Amsterdam a konečně poznala kouzlo tohoto měta. Ze všeho nejdřív jsem se zajímala o to, jestli je tu možnost trénovat a voilá - hned vedle našeho hotelu se zelenal nádherný park s rovnou asfaltovou i terénní cestou, jako ve snu. Neskutečné bylo, že i když jsem šla běhat už v 7:30 ráno, potkávala jsem tolik běžců a cyklistů, co ani snad za měsíc u nás v ČR ne. Hned to bylo veselejší.
Než se ale dostanete těch pár metrů do parku, je tu dost veliká šance, že vás zajede jízdní kolo nebo skútr a to i na chodníku. Auto potkáte zřídka, zato žádný Holanďan nedá dopustit na kolo.
Navštívili jsme muzemum voskových figurín, které se mi dokoce líbilo víc než v Londýně. Dále plavba lodí po kanálech a devítichodová večeře v nepředstavitelně perfektní michellinské restauraci.
Poslední den jsme vyjeli na větrné mlýny a do výrobny sýrů. Myslim, že tolik Goudy jsem nesnědla za celý život, co v Amsterdamu v každém obchůdku jako ochutnávky (nejlepší je kokosový, pesto a ovčí). Perfektní víkend zakončen večerní procházkou ve slavných "rudých uličkách" (společnice ve výlohách a sexshopů tolik, co u nás v celé rebublice)


Inspiration menu at & Samhoud places restaurant
---> 1.Hazelnut Millefeuille / Smoked Eel / Granny Smith Young Beetroot / Horseradish 2.Green Peas / Amalfi Lemon Parmigiano Reggiano / Oxalis 3.Zaanse Musterd Cornet / Goose Liver Nutger Raisin / Capers
Steamed Pizza / Black Venue Rice / Burrata / Shrimp
PERFECT EGG: Shakshua Style / Tomato / Roasted Bell Pepper Lebanese Spices
REEF: Pétoncles / Cockle / Razor Clam / Salty Plants / Green Asparagus / Raspberry
ANNA GOLD CAVIAR... LANGOUSTINE: Cru / Cuit / Mi-Cuit
WHITE ASPARAGUS SUPERIOR QUEENS: Buffalo Ricotta / Cappelletti / Manni Olive Oil / Basil / Lemon
RED MULLET: Rhubarb / Mona Lisa Potato / Sant' Agata Olive / Verbena 
Burger / Green Curry / Artichoke / Red Onion
OOSTERSCHELDE LOBSTER: Risotto / Sea Urchin Bisque / Indian Spices / Coconut / Orange
GUNMA WAGYU A4 BEEF: Cevenne Onion / Eggplant / Vegetable Palette
Dessert 1.
Dessert 2.


2 comments:

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...