03 December 2015

Healthy Bounty


Nastal ten pravý vánoční čas na nějaký receptík zdravé varianty cukroví. Vymyslela jsem spoustu nepečených a clean variant, takže se postupně můžete těšit na návody mých letošních experimentů. Bohužel jsem před měsícem zjistila intoleranci na mléčné výrobky a totálně mi to převrtalo celý jídelníček :( Nejdřív jsem si řekla, to bude OK, nic se přece neděje, hold nebudu jíst tvaroh a vánočku si budu muset namáčet do rostlinného mléka (stravovací způsoby raději bez komentáře :D). Ale pak ten humor přešel a ukápla slza, když se mi vybavila vůně čerstvého cheesecaku a rozteklého sýra na pizze. Ale stále doufám, že je to jen přechodně a že si zase někdy nacpu pusu vanou tvarohu á la noční sváča. O tom teď ale nechci mluvit, jen že očekávejte ingredience jako kokosový olej, datle, mandlovou a kokosovou mouku, zapomeńte na troubu a raději utíkejte do obchodu pro tunu kakaa - to bude naše hlavní hvězda, co zazáří ve všech receptech.

Dnes jsem si pro vás připravila superclean Bounty. Jako upřímně, není to žádná dietka, ale vaše fitness duše může být klidná, protože jsem použila jen opravdu zdravé suroviny, takže když už se cpát, což je na Vánoce nepsané pravidlo, dělejme to alespoń správně :D

RECEPT:
200g strouhaného kokosu
kokosový olej
kokosové mléko
med
2 lžíce kokosové mouky
kokosový olej
kakao
80-90% čokoláda
med

Ke strouhanému kokosu a mouce přidáváme ostatní suroviny podle konzistence a chuti. Vytvoříme válečky (nebo koule) a dáme ztuhnout na pár minut do mrazáku. Mezitím si připravíme polevu rozehřátím ingrediencí. Není nutné přidat hotovou tabulku čokolády, ale poleva pak lépe vypadá.
Obalíme v ní naše bílé válečky a necháme pár hodin ztuhnout v lednici.3 comments:

 1. Ty vypadají skvěle :) ,snad je brzy vyzkouším !
  A držím palce ať se to s intolerancí mléka dá do pořádku,já si nedokážu představit můj jídelníček bez tvarohů,sýrů...

  runeatandtravel.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. I am very inspired for your blog post, Your article very informative all about
  online coffee store

  ReplyDelete

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...