22 May 2016

Pop Art on my mind


      Prázdniny. Celý měsíc než odletim na letní brigádu do Španělska. Nedokážu ani sepsat, jak neskutečně krásný je pocit mít maturitu už za sebou. Úspěšně s vyznamenáním. Přiznávám, že jsem to nejdřív nebrala vůbec vážně, pořád u mě byla na prvním místě atletika a soustředila jsem se jen na závody. "Štěstí", že byly naplánované alespoň o svaťáku a ne v den zkoušky, že jo..
      Výtvarka pro mě byla trochu náročná volba, ale stejně to miluju, a dokonce i  bavilo se jí učit. Pak se stejně ale najde otázka (vývoj českého umění po WWII), která prostě nesedne, a tak si řikám, že tu si nesmim vytáhnout, je to přece jen jedno číslo z dvaceti pěti. Ale štěstí v neštěstí přišlo tak nečekaně, že jsem si jí fakt vytáhla a byl to boj, který skončil skórem 2 pro mě. Součástí ústního zkoušení byla prezentace vlastích prací. Rozhodovala jsem se, jestli předhodím své pointilistické abstrakce, nebo se dám na klasiku, POP ARTU. Nakonec stejně vyhrála komerčnost a Lichtenstein s Warholem, protože jsem pár týdnů předtím objevila v Mohitu tuhle sukni, takže prezentace i s názornou ukázkou, jaký vliv má na mě tento umělecký směr.
Ostatním maturantům, které to ještě čeká přeju hodně štěstí. Jde to zvládnout i s nejhorší otázkou. Celá zkouška je jen složitější vstup do světa nových zážitků. TOP: Mohito
SKIRT: Mohito
CLUTCH: Ali Express
HEELS: Aldo


No comments:

Post a Comment

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...