18 August 2016

Summer vibes from Roquetas


Zdravím ze Španělska! Stejně jako vloni přes léto pracuji jako animátorka v hotelu Zoraida. Poslední dobou mi chodí hodně dotazů ohledně této brigády a já ji mohu jen doporučit. Celé tři měsíce strávit v cizí zemi a žít uplně jiným způsobem je nejlepší zkušenost. Já ten španělský lifestyle strašně miluju a zároveň to je právě věc, která mě nejvíc oravuje. Všechno má přece čas. Jediný stres sem zase přiváží Češi. Nikam se nespěchá, všichni si užívají života a těch gigantických vln v moři.
A zase jako vždycky přeskakuju k jídlu, protože vám musím nutně sdělit, že frozen yoghurt tady mají snad nejlepší na světě. Už nás nebaví chodit se o polední pauze opalovat na pláž, horko radši zazdim myšlenkou na Kanadu (už za měsíc!) a jak zase vytáhnu prkno na sníh. Kdo by nedal přednost krásné zmrzlinárně před rozpáleným pískem?... Minulý týden jsme zašly s holkama a jednou španělskou animátorkou společně na večeři na tapas. Miniporce různých druhů jídel, takže můžete vyzkoušet snad všechno. Ale tapas není jen o rybách a sušené šunce, daly jsme si barevné miniburgery. Dokonalost. Modrej byl láska na první pohled.

Vtipem léta se stávají otázky ohledně počasí: "To tady pořád takhle fouká?" a "To jsou pořád takové vlny?" Chtěla jsem si každý den dělat čárky za každou takovou otázku, ale moc velké počty, chápete... z matiky jsem nematurovala.

No a za dva týdny domu. Nemůžu uvěřit, že to tak letí. A ještě víc nemůžu uvěřit tomu, že rok strávím v jedné z nejkrásnějších zemí na světě. Hlavně konečně zase uslyším angličtinu. Totiž tady ve Španělsku skoro nikdo ze zaměstnanců v hotelu neumí anglicky. Pokud už trochu mluví, časy pro ně neexistují. Naučila jsem se s nima mluvit tou nejjednodušší verzí, ale normálně mi to rve srdce, že jsem se takových let učila všechny časy a tvary sloves a tady na vás koukají, jako by to byla čínština. Ale je to docela sranda, když my se zase snažíme do toho vkládat i španělský slovíčka. Takže myslim, že tu máme nový jazyk špangličtinu.

První měsíc jsem i poctivě běhala, jako podle plánu. No pak ale k tomu máme každý večer půl hoďky minidisko (skákání v kuse), v poledne půl hoďky aqua aerobic (skákání v kuse) a dlouhé procházky na zmrzlinu. Jojo začátkem srpna se mi z toho zrodil zánět šlachy na nártu. Bomba. Běh nepřipadá v úvahu, bolí mě i chodit. Už je to přesně měsíc a pořád se to moc nezlepšílo. Ještě víc než sluníčky, jsem se tu snažila vyhýbat práškům, ale dneska jsem měla takovou vůli a ten nurofen si v lékárně koupila (sakra, je to dražší než zmrzlina). K tomu nějaký protizánětlivý gel a už snim zase o tom, jak si po měsíci zapnu appku nike run. Poslední běh byl vlastně 20km. Teď alespoň posilka, spinning a eliptical. Na tom sice taky ujedu přes 20km, ale to neni tak naplňující, jako když běžíte 10km proti silnýmu větru a najednou se můžete otočit o 180 stupňů a běžet zpátky s větrem v zádech. Zrychlovat tempo.
TOP: Topshop
SHORTS: Asos
WATCH: Michael Kors
SHOES: Marypaz


7 comments:

 1. skvelý článok aj outfit, veľmi sa ti to hodí :) Španielsko si ešte užívaj kým môžeš ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete
 2. Tobě se to mluví o stresu, promluv si s obyčejným lidem, a ne s lidmi v letovisku a okolí.tak si tam zůstaň, ale to by ses nemohla léčit v Motole s anorexií

  ReplyDelete
  Replies
  1. To si mě asi s někým pleteš, ne? :D
   A navíc asi moc dobře nechápu podstatu komentáře

   Delete
  2. Seš prostě zbohatlickej spratek.Podstata komentáře je, že máš kecy ns lidi, kteří se zeptali na ty vlny, je to tvoje práce jim odpovědět. Nevíš vůbec, jak funguje život, protože si zalezlá mezi ludma kako jsi ty, jseš nemocná na léčení a ještě tady blbneš holkám(i klukům)hlavu, jsk žiješ zdravě. A za ty kecy na čechy by tě tam měli nechat, ale ne jako animátorku, ale jako uklízečku. Pak by tě ani nenapadlo říci něco o tom jak tam není stres a přiváží ho češi. A nepletu si tě ,vím komu píšu.

   Delete
  3. Docela se bavím tím, že vystupuješ anonymně a nedokážeš mi to napsat osobně. Nevím, kde bereš inspiraci vymýšlet si o mě takové věci, ale asi tě dost zajímám, když pročítáš můj blog a ztrácíš čas nad takovou anorektičku komentáři na její články :D
   Nevím, co jsi vygooglila pod pojmem anorektička, ale asi to nenašlo správnou odpověď. Podle tebe každá anorektička běžně uběhne 20km, trénuje 6x týdně. Jo a zapomněla jsem dodat, že na tohle beru energii jen ze vzduchu, snídám neperlivou vodu a obědvám perlivou.
   Takže nevím, kdo by se měl léčit, ale já na to nemám čas, protože si jdu hrát s dětmi, což je právě moje práce. Hezký zbytek prázdnin, anonyme. :-)

   Delete
 3. a já jsem si říkala, proč nejsi aktivní v nike aplikaci.. tak hlavně ať se ti dá zánět co nejdřív do pořádku, mně stačilo bolavé koleno, 3 dny bez běhání a byla jsem na nervy :D ale očividně ti slunečné i větrné počasí a hory zmrzliny svědčí :) užívej poslední dny, Kanada bude určitě taky skvělý zážitek ;) jak dlouho tam plánuješ zůstat? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, už je to lepší, tak snad do dvou týdnů zase vyběhnu. Je to docela absťák neběhat, viď? :D ale zase jsem vyzkoušela i něco jiného jako eliptický trenažér a spinning, taky ještě hodně posilky. Na kolena určitě vyzkoušej brát kolafit, ten mi hodně pomohl na klouby.
   Do Kanady letím v září na 9 měsíců studovat angličtinu, poté se asi vrátim do Čech na vysokou. Užij si ještě těch pár dnů volna a přeju zlepšování se v běhání :)

   Delete

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...