17 April 2017

Couple in Mexico


Vyrazit do světa je ta nejlepší věc, kterou můžete udělat. Kdy jindy, když ne teď? Mladí, krásní, bez pudu sebezáchovy. Pokud si myslíte, že jsou peníze ta největší bairéra, proč nejet na Work & Holiday nebo jako aupair? Ze zkušenosti vám popravdě řeknu, že v jakékoliv jiné zemi si vyděláte daleko víc i s jobem jako servírka v kavárně nebo recepční ve fitku. "Jen" našetřit na letenky a visa. Jazyk také není překážka. Angličtina na úrovni B1 stačí i na komunikaci v Kanadě.

Další ALE je vážnější. - přítel/kyně! Abyste život v jiné zemi opravdu poznali, musíte tam strávit alespoň 3 mesíce. To je doba, kdy vás přejde euforie, že jste pryč z Čech. Déšť v cizině vám přide mnohem krásnější a lidi hodnější, je to jako na dovolené. Po třech měsících už přijde první vlna samotářské deprese. Chcete si popovídat s nejlepší kamarádkou, koupit si tvaroh ( v Americe ho neseženete), nebo si na sebe vzít outfit, který jste nechali doma na druhém konci světa. Možná do Kanady nepovezete mentolovou tylovou sukni a bude vám tu muset stačit řecký jogurt, ale můžete si zabalit přítele. Proč necestovat v páru?

Jednou z výhod kromě sehraného parťáctví v těžkých situacích jako "lost v totálně cizím městě" nebo "ty koupíš víno, já uvařim večeři" je možnost poznat se a naučit se spolu žít. Ať už jsou to týdny, měsíce nebo rok. Kopec srandy i ve sněhové bouři zažijete jen s tím, koho milujete a věříte mu. Na první výročí vás přítel vezme do mekáče na kafe se zmrzlinou a na Valentýna koupí účet na Netflixu. Každou neděli v 8:00 ráno připravím na stůl snídani pro mojí lásku, zatímco on má ještě půlnoc, a odcházím na trénink. Když se po dvou a půl hodinách vrátim totálně promáčená od deště, unavená a hladová, i mě čeká královská snídaně na oplátku. SOULMATES

Jak jsme se dostali z Vancouveru do Mexika? Koupili jsme nejlevnější letenky do Cancunu, zajistili hotel, zařídili ESTU kvuli přestupu v US a bylo. Pak jsme ještě zkoukli díl HIMYM. Ok Ok přiznám se, že jsem ještě týden před odletem skákla do Victoria's Secret pro plavky.


První srandy kopec začal už v Los Angeles, kde jsme měli přestup na další let. Sedm hodin na letišti? V Kanadě nám bylo řečeno, že za žádných okolností nemáme povolení opustit budovu letiště, pokud si nevezmeme s sevou i zavazadla. Všichni nás strašili, jaký jsou v Americe přísný kontroly, prohledávání mobilů a aplikací... Jasně, prošli jsme pasovou kontrolou a vzali to jediným možným směrem - exit. Ale tam jsou dveře ven, to smíme? Police officer na to: "Takže jako chcete vyjít ven z letiště, projít se ulicemi LA a dát si pravej américkej burger? Jděte."  Ano, hrozně přísné ty kontroly


Nasedli jsme na metro směr Hollywood. Kdo by si pomyslel, že po dvou hodinách budeme teprve v prvním centru. Do Holywoodu jsme to samozřejmě nestihli, ale zato můžeme s hrdostí prohlásit, že jsme měli ten nejlepší americkej hamburger!


Day 1.
Vidíme slunce! Ono fakt existuje a už dost stežování si na počasí ve Vancouveru. Je 8 ráno a my začínáme krásný den snídaní v hotelu Allegro Playacar na Mayské riviéře. Pokoj dostaneme až ve 3 odpoledne, ale to nám nebrání, abychom z kufru vyhrábli plavky a sprintovali na pláž. O-ou, tak ještě koupit opalovák! Pár kroků od bazénu s barem se blejskne tyrkysová voda moře. Je něco krásnějšího než Karibik? Cílem dovolené bylo vyzkoušet všechny drinky z koktejlového menu. Já to teda po první modro červené kreaci vzdávám a radši se vrhám na mísu s papayou. A jak si pak v tom moři sedíme a děláme vtípy, že jsme červení, večer spolu brečíme bolestí. Faktor 50 to nějak nevychytal...


Co miluji na Mexiku jsou východy Slunce nad mořem. Scenérie, která každého vykope z postele. V hotelu není free wifi, proto můžeme trávit všechen čas spolu. Večer ale zajdem do Starbucksu pár metrů od hotelu, poslat pozdravy.


Kromě nádherné pláže můžete vidět plno památek. Nabídka výletů je tak široká, že bychom všechno nestihli ani za tři týdny. Vybrali jsme si plavání s delfíny. Takováhle příležitost se nevyskytuje každý den. Poslední den jsme místo pláže také vyrazili na trip - Mayské pyramidy v Cobá a plavání v cenotech (jeskynní jezírka se sladkou vodou). 


Cestou zpět do Vancouveru jsme zase dali Burger (tentokrát mezipřistání v Houstonu, Texas). Dokonalá dovolená je vždycky ta nejméně plánovaná. Ještě včera jsme na Mexiko vzpomínali při bobování na Mount Seymour.No comments:

Post a Comment

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...