30 August 2017

Vacation mode


Co pro vás znamená dovolená? Plácnout se u moře a užívat sluníčko, vydat se na místo za uplně odlišnou kulturou, napustit bazén na zahradě a pořádat letní party s přáteli, nebo se třeba týden procházet po horách? A co víkendy? Využíváte volný čas k zařizování věcí, které nestíháte přes týden po práci, nebo se radši sbalíte, vypnete mobil a jedete relaxovat?
Nedávno mi kamarád, který vloni nastoupil do prváku na vysokou řekl, že víkendy a svátky jsou pro něj stres, protože se musí hodiny učit a vypracovávat úkoly do školy. Proč? aby přes týden rád chodil do školy a odpoledne se ještě stihl bavit. Až do té doby jsem vždycky spíš jela na sto procent od pondělí do pátku a v pátek odpoledne to ze mě všechno spadlo jako desetikilový závaží. Víkend jsem nastartovala s čistou hlavou a snídaní v posteli  pohodovým ranním tréninkem. V zimních měsících také jediným tréninkem za světla.Podobně to mám s dovolenou. Nejlépe po zkouškovém ve škole, po náročných závodech, po období, kdy jsem hodně pracovala atd... Nedokážu si lehnout na pláž a nic nedělat, kdzyž vim, že bych se přitom měla něco učit nebo myslet na to, že mě čekají závody (to bych se místo opalování měla zvednout a jít běhat). Po půlroce intenzivního deště ve Vancouveru jsme se rozhodli, že poletíme na týden do Mexika a to byl přesně ten moment. Den před odletem jsem ještě stiha jeden dost těžkej trénink, ale hlavně zase lilo a to pak opravdu odlítáte s pocitem, že klidně skočíte do teplýho moře i bez plavek, kdyby náhodou nedorazily kufry. To je stejný pocit jako po úspěšné maturitě. Tenkrát jsem přišla domu a několik minut jenom koukala do zdi. Chcete skákat radostí, ale najednou vám dojde, jak moc vyčerpaní po tom celém roce jste.
Upřímně, nechápu lidi, co dokážou být celé dny doma. Jako myslim jenom být doma a nic nedělat, nic netvořit. Pak nikdy nemůžou poznat tyhle pocity, jak to z vás všechno spadne. Nikdy nepoznají, jaké to je umět relaxovat. Ať už dělám cokoliv, potřebuju jasně vidět výsledek, nějakou práci, kterou jsem odvedla. Když si uvědomim, kolik do toho vložim síly a času, dokážu si stejným způsobem uvědomit, jakou cenu má dovolená :-)
Nezáleží, kam pojedete / půjdete, ale ať už si chcete odpočinout kdekoliv, musíte vědět, že jste předtim zvádli udělat všechno a odhodit to závaží, protože místo v kufru teď budou zabírat uplně jiné myšlenky.


DRESS: Mohito
SANDALS: CCC
BRACELET: Pandora


SWIMWEAR: Zaful
2 comments:

  1. Pěkné fotky, moc ti to na nich sluší :) někam k moři bych jela hned...

    ReplyDelete
  2. krásne miesto, muselo to byť úžasné :) s tou maturitou som to mala úplne rovnako :D tiež som plánovala veľkolepú oslavu, no jediné, čo som spravila, bolo sadnúť si na terasu s pohárom šampanského a potichu si užívať ten pokoj, že je to už všetko za mnou... :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    ReplyDelete

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...