10 December 2017

Choco-Coco-Nutty squares


Listopadová scenérie z běžeckého soustředění: Sedím zachumlaná v teplé dece na nejpohodlnějším místě zvaném postel. Za hodinu se začnu chystat na ranní trénink, tak kouknu z okna, jaké je dnes počasí. Vidím padat první letošní vločky a udiveně přehodnotím svůj plán vzít si jen běžecké tričko a slabé elasťáky. Kde mám Iphone, abych se podívala, kolik je venku stupňů?... Nemám si raději ještě vygooglit, v kolik dneska zapadne slunce?...

Proč nás jako první napadne, podívat se na mobilní aplikaci, než otevřít dveře a zjistit venkovní teplotu? Dnešní civilizace je pohodlná stejně jako ta měkoučká deka. Nestačím se divit, kolik lidí bere prášky na spaní, přitom stačí otevřít na pár minut okno a vyvětrat nebo se přes den trochu fyzicky unavit. Kolik lidí jezdí autem do posilovny, aby se tam prošli na páse - to se mi chce upřímně brečet! Kolik lidí drží hladovky, aby se mohli následně přejíst v cheatday. 


Realita prorůstá reklamou a moderní doba je založená na tom, co tvrdí ostatní. Jak mě něco takového napadlo? Začalo to otázkou jedné devatenáctileté slečny - jestli je v banánu hodně cukru a tím pádem jestli je zdravý. Když jsem si tenhle dotaz přečetla, málem jsem omdlela. Slečně bych nejraději sepsala odborný článek na téma výživa, cukry, inzulin, sport atd.. ale ztráta času. "Banány jsou skvělým zdrojem hořčíku a energie, kterou potřebujeme pro život. Přebytek energie přijaté jídlem (kalorie) se uloží ve formě rezerv, pokud není spotřebována (přemění se na tuk). Tuk je důležitý pro život." Odpověděla mi, že je pro jistotu vyřadí z jídelníčku, protože chce zhubnout tuk na břiše. Já málem omdlela po druhý. Nesoudím lidi podle vzdělání, IQ, znalostí.. ale nějakou dávku selského rozumu bych prosila pro každého jako mé vánoční přání. 
PS: Tuky jsou láska. Kokosové máslo, kešu máslo a jiné závislosti.

K mému spíše hořkému názoru na moderní technologie a nové sociální zvyklosti jsem si dovolila přidat recept na první letošní pokus o vánoční cukroví a osladit vám život. Není to žádný tradiční recept od babičky a s Vánocemi to má společnýho jen santovský píchátka z Mark&Spencera. Ale zaručuji stoprocentní úspěšnost v uspokojení chutí po sladkém. Samozřejmě ve zdravé clean variantě.


První pokus bylo vytvoření tří vrstvých choco-coco-nutty cups, ale s druhou várkou jsem plán přehodnotila, jelikož oříšky jsou hodně syté, proto stačí menší jednotlivé porce. Je tedy na vás, jestli budete plnit košíčky nebo jeden velký plech a pak cukroví nakrájíte na čtverečky jako fudge. Jednotlivé vrstvy dělejte postupně a vždy nechte alespoň na 20min v mrazáky, aby dobře ztuhly.

RECEPT:
1. spodní vrstva
- holandské kakao
- kokosový olej
- med nebo přírodní sirup (agávový, čekankový, javorový,..)

2. prostřední vrstva
- kešu oříšky namočené v kokosovém mléce
- vanilkové aroma
- kokosové máslo

3. vrstva
- kakao
- kokosové máslo
- můžete osladit rozmačkaným banánem (tím pádem bude vrstva i o něco měkčí)No comments:

Post a Comment

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...