26 April 2018

Running shoes on point

Běhání a boty. Hledání těch pravých se neobejde bez nekonečného seznamu otázek, nespočet omylů, testování značek a modelů. Recenzi na mé oblíbené jsem se rozhodla napsat ve chvíli, kdy jsem si uplně ten stejný model koupila podruhé. To se mi ještě nikdy předtím nestalo.


Pokud bych si musela vybrat jen jeden pár bot, byly by to Nike Zoom Pegasus 33. Lehké, stylové, rychlé, pohodlné! Tahle bota je nejlepší kompromis pro ty, kteří hledají tréninkovou obuv na objemy a zároveň v ní chtějí odběhnout závod (10-21km) s rychlým finišem.
Jak jsem řekla, Pegasy33 jsem objevila před rokem a půl, odběhala v nich snad všechny možné typy tréninků, za všech typů počasí a odzávodila v nich dva půlmaratony. Těžklo byste hledali neutrálnější botu. Ani jednou za celou dobu jsem neměla co vytknout. Jediný fakt, který asi nepotěší každého je, že bota je dost úzká.
Vydržely mi zhruba rok a půl a naběhala jsem v nich něco ke 2000km (samozřejmě jsem je střídala s jinýma botama) Před týdnem jsem z e-shopu objednala nový pár a nedovedete si představit, jak dlouho jsem hledala, kde by se 33 mohly ještě sehnat. Jde o starší kolekci a ani v outletech už je neprodávají. Na některých eshopech je pár zbylých kousků, ale ne všechna čísla. V Pegasech 33 běhám už jenom objemy a popřípadě nějaký tempový tréninky, ale na závody jsem objevila další super botky. o kterých vám hned musim povědět.


Adidas Boston 6 jsem si pořídila teprve nedávno a lituji jediné věci - že jsem je neobjevila dřív! Adidasky se mi jako rychlé a lehké boty na závody osvědčily už když jsem běhala ve starší kolekci Adizero Adios. Klusat bych v nich v životě nešla, na to byla bota dost tvrdá a netlumila nárazy, ale na závod po silnici i po dráze jsem je brala vždycky. Dneska už od Adidas koupíte novou verzi právě s inovační technologií vrstvy boost, která zaručuje návratnost energie došlapu. Bostonky, pojmenované po městě s nejdelší maratonskou tradicí jsou opravdu geniální. Už podle názvu je jasné, že to budou boty na dlouhé závody, což musí splňovat vlastnosti jako lehkost, rychlost a vhodná míra tlumení. Poprvé jsem Bostonky obula na rychlostní trénink na dráze a boost vrstva oproti původním Adizero je opravdu znát. Určitě jsou fajn, pokud nechcete trénovat v tretrách. Dále jsem je vzala na pár tempových tréninků a odběhla v nich 15km závod i půlmaraton. Paráda! Ještě zase zmíním, že stejně jako Nike, jsou i Bostonky spíše pro úzké chodidlo, proto jejich tvar nemusí vyhovovat každému.


Cena, ta by vás určitě měla zajímat stejně jako třeba životnost boty. Já osobně nikdy nekupuju boty z nejnovější kolekce, kdy se cena pohybuje okolo 3-4000. Nedám za boty víc než 2000. Nike Pegasus 33 už stejně v obchodě neseženete, takže na e-shopu budou vždy o dost levnější. Adidas Adizero Boston 6 sice můžete koupit z nejnovější kolekce v Adidas store, nebo na oficiálních stránkách na internetu, ale proč, když si je pořídíte se slevou třeba v Sanasportu, kde jsou často výprodeje. Já měla štěstí i na tu tyrkysovou barvu (kdo by nebyl na barvy ujetej, žejo?). Koupila jsem je také v Sanasportu s více než 55% slevou.


1 comment:

Thank you so much for your lovely comments

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...